Niesłyszący

Światowe Dni Młodzieży w Wiślicy

UWAGA!!!


21 lipca 2016 r (czwartek) w  godzinach 8.00 -19.00 w Wiślicy zostaną wprowadzone niezbędne ograniczenia w ruchu

dla samochodów osobowych o czym będą informować na bieżąco służby mundurowe.


Program Światowych Dni Młodzieży w Wiślicy

Już za kilka dni rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016. Do Wiślicy dotarli już pierwsi pielgrzymi. 21 lipca (czwartek) odbędzie się impreza plenerowa.

Program spotkania w Parafii Wiślica:

10:30 – 11:30 – wyjście pielgrzymów z okolicznych parafii do Wiślicy,

12:30 –  16:00 – obiad na placu rekreacyjno –sportowym, zawiązanie wspólnoty, występy zespołów muzycznych, wspólna modlitwa, śpiewy i tańce, plenerowe widowisko historyczne „U praźródeł wiary”.
Wystąpi ponad 50 aktorów amatorskiego Teatru Kasztelańskiego w Kijach.

16:30 -18:00 - odprawienie nabożeństwa różańcowego w pięciu językach przez  Biskupa Ordynariusza Diecezji Kieleckiej Jana Piotrowskiego. Po  nabożeństwie nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przy historycznej chrzcielnicy.

18:00 -18:30 – zakończenie spotkania- powrót pielgrzymów do poszczególnych parafii.

 


INFORMACJA

        INFORMUJE SIĘ PASAŻERÓW KOMUNIKACJI PUBLICZNEJ , ŻE W DNIU 21 LIPCA 2016 R. / CZWARTEK/ ZOSTAJĄ ZMIENIONE ZASADY KORZYSTANIA  Z PRZEJAZDÓW PKS ORAZ BUS W ZWIĄZKU Z OBCHODAMI ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY.

         NFORMUJE SIĘ ,ŻE W TYM DNIU  W GODZINACH  od 8.00 do GODZ.  19.00 PRZYSTANKIEM DLA PASAŻERÓW WYSIADAJĄCYCH  I WSIADAJĄCYCH BĘDZIE CZĘŚĆ TERENU CHODNIKA PRZY ULICY JASNEJ W WIŚLICY/CHODNIK PRZY SKLEPIE DELIKATESY  CENTRUM /

              Rozkłady jazdy dla BUS i PKS nie ulegają zmianie. Za utrudnienia i zmiany przepraszamy podróżnych.


Światowe Dni Młodzieży w Wiślicy

W dniu 21 lipca 2016 roku w Wiślicy na placu rekreacyjno – sportowym odbędą się wydarzenia poprzedzające Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. W tym dniu będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przy historycznej chrzcielnicy. Na scenie odbędą się pokazy i prezentacje regionalne, będzie także nabożeństwo różańcowe w pięciu językach przy relikwiach świętych i błogosławionych, modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie. Wśród spodziewanych gości będą grupy m.in. z Japonii, Ukrainy, Włoch, Francji, Brazylii, Gwatemali, Kenii, Kanady.