Serdecznie zapraszamy na II sesję Rady Miejskiej w Wiślicy w dniu 29.05.2024 r. (środa) o godz.09:00 w budynku Urzędu Miasta i Gminy Wiślica ul.Łokietka 2.

Niesłyszący

IV Ogólnopolska Olimpiada OSP 2016 - Szczawnica

Serdecznie zapraszamy druhny i druhów do udziału w IV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP, która odbędzie się w dniach 17 i 18 września 2016 roku  w Szczawnicy - Jaworkach woj. małopolskie. Na położonej w przepięknej górskiej scenerii Arenie Narciarskiej Jaworki – Homole, będą rywalizować pomiędzy sobą zespoły OSP z całego kraju.  W ciągu dwóch dni, bez wcześniejszych eliminacji, 5-osobowe drużyny na arenie sportowej będą miały do pokonania różnego rodzaju przeszkody i zadania do zaliczenia.

Klasyfikacja startujących drużyn jest z podziałem na druhów, druhny i zespoły mieszane Mix (składające się z 3 druhów i 2 druhen lub 2 druhów i 3 druhen). Można zgłosić także drużynę, składającą się z zawodników z kilku jednostek OSP np. reprezentację miejscowości, Gminy lub powiatu. Zawodnicy lub zawodniczki z danej OSP, którzy podczas zawodów startują w podziałach druhów lub druhen, mogą również reprezentować swoją jednostkę w podziale Mix. Każda jednostka OSP może zgłosić na zawody minimum 1 drużynę, a maksymalnie po 2 drużyny w każdym z podziałów.

Wiek uczestników od 18 lat wzwyż. W każdej z drużyn z danej jednostki OSP we wszystkich podziałach dopuszczone jest zgłoszenie do 2 zawodników, którzy ukończyli 15 lat.

Wszelki sprzęt do zaliczenia poszczególnych konkurencji dostarczają Organizatorzy.

Warunki uczestnictwa i szczegóły dotyczące zawodów podane są w regulaminie zawodów. Dla zawodników ich rodzin i kibiców przygotowane będą dodatkowe atrakcje.

W przypadku zbyt dużej ilości zgłoszonych drużyn, Organizator może skrócić termin przyjmowania zgłoszeń. W tym przypadku o udziale w zawodach, będzie decydowała data i kolejność wpływu zgłoszeń.
Zgłoszenia drużyn przyjmujemy do 15.09.2016. Można już wstępnie zgłaszać drużyny.

Organizatorzy:
Dariusz i Zbigniew Tokarscy oraz Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego


Kontakt do organizatorów w sprawie zawodów:   tokbike1@op.pl  /  tel. 731 880 083  lub 696 133 622
Info: Osp-sport – Facebook  ,   zosprp.malopolska.pl


Linki do relacji z III edycji Olimpiady  zamieszczone są na Forum Dyskusyjnym ZOSP RP w dziale Zaproszenia : http://forum.osp.org.pl/viewtopic.php?f=6&t=14058

 

Możliwe niektóre przykłady zadań do wykonania przez 2 dni zawodów - podana kolejność jest przypadkowa:
- bieg po równoważni ruchomej i stałej
- przeciąganie za pomocą liny samochodu terenowego lub opony z ciągnika
- przejście przez tunel
- bieg pomiędzy tyczkami i przez płotki z rekwizytem na desce ratunkowej - bieg z aparatami powietrznymi, wężami ssawnymi i innymi rekwizytami
- przejście przez ściankę
- przemieszczanie 15 – 20 kg worków z piaskiem, pojemników z wodą oraz opony z ciągnika
- bieg pod górę schodami terenowymi około 15 - 20 m
- podawanie wiadrami wody napełnianej ze zbiornika
- budowa linii ssawnej i gaśniczej
- rozwijanie i zwijanie węża w krąg
- wyjście i zejście po drabinie ( obiekt około 2,5 m. wysokości)

- cięcie nożycami hydraulicznymi

- przejście po mini torze przeszkód

 

Plakat olimpiada 2016_b.jpeg