Niesłyszący

Otwarta Strefa Aktywności

MSiT logo okk.jpeg

          Gmina Wiślica otrzymała dofinansowanie na zadanie pn. „Budowa Otwartej Strefy Aktywności (OSA) w Wiślicy” w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki „Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) EDYCJA 2018”.

       Strefa aktywności będzie pierwszym i jedynym tego typu obiektem na terenie Gminy Wiślica. Bedzie  zlokalizowana na istniejących terenach rekreacyjno -sportowych w Wiślicy.  Przedmiotowe przedsięwzięcie pn: "Budowa Otwartej Stefy Aktywności (OSA) w Wiślicy będzie realizowane na podstawie wariantu rozszerzonego obejmującego:
- siłownię plenerową składającą się z 6 urządzeń (wioślarz, stepper, rowerek, orbitrek, narciarz, wyciskanie siedząc), o nawierzchni trawiastej z nasadzeniem 5 szt. drzew,
- plac zabaw o charakterze sprawnościowym składający się z 3 urządzeń (linarium stożek, huśtawka potrójna z bocianim gniazdem, ściana wspinaczkowa), nawierzchnia z piasku pow. 97,8 m2, ogrodzenie panelowe wys. 123 cm z furtką wejściową.
- strefę relaksu wyposażona w ławki - 4 szt., kosze - 2 szt., tablice informacyjne - 2 szt., stół do gier planszowych z siedziskami, 5-cioelementowy stojak na rowery, nawierzchnia trawiasta przylegająca do istniejącego chodnika,
- oświetlenie terenu - oprawy parkowe ledowe - 2 szt. o łącznej mocy 150 VAT,
- monitoring - cyfrowa kamera obrotowa zamocowana na słupie oświetleniowym.

        Otwarta Strefa Aktywności (OSA) będzie ogólnodostępnym plenerowym miejscem sportu, rekreacji i odpoczynku. Kompleks ma sprzyjać integracji społecznej i być skierowany do różnych grup wiekowych, który podniesie w sposób znaczący estetykę przestrzeni publicznej i poprawi jakość życia mieszkańców z terenu Gminy Wiślica.