Niesłyszący

Buski ZDZ uzupełnia ofertę edukacyjną w powiecie buskim

Prezentacje poszczególnych kierunków, warsztaty, konkursy i atrakcyjne pokazy praktycznych umiejętności, ale przede wszystkim rozmowy z nauczycielami, instruktorami i uczniami - wypełniły piątkowy program Dnia Otwartego w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Busku-Zdroju. W tym dniu Szkoły ZDZ Busko-Zdrój odwiedziło ponad 500 osób. W większości byli to gimnazjaliści z ośmiu szkół gimnazjalnych powiatu buskiego oraz po raz pierwszy ósmoklasiści.

„Dni otwarte” to zawsze świetna okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną danej placówki. Doskonale wiedzą o tym władze ZDZ, które i w tym roku w ramach tegorocznej akcji rekrutacyjnej na rok 2019/2020, postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom uczniów i pokazać im część ciekawej działalności i dorobku oświatowego ZDZ.

Jak poinformował nas Krzysztof Ćwiek –dyrektor szkoły, dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in. pokaz bezalkoholowych drinków barmańskich, stylizacji fryzjerskich (podczas, którego uczennice układały i czesały włosy chętnym osobom), manicure czy pokaz talentów.  Młodzi goście mogli również poznać tajniki technik murowania, kładzenia płytek oraz tapet, zwiedzić spawalnię czy zobaczyć jazdę wózkiem widłowym, dwie pracownie hotelarskie w tym recepcję i dwa hotelowe pokoje oraz salę językową. Po całym dniu pełnym pokazów  gimnazjaliści oraz ósmoklasiści  udali się na  zwiedzanie sali gastronomicznej, w której przedstawiono nie tylko propozycje  aranżacji stołów.  Na młodzież czekała tu spora niespodzianka w postaci ciasteczka z logiem ZDZ bądź torebka popcornu - pyszny poczęstunek przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych ZDZ.

- Zakład Doskonalenia Zawodowego w Busku-Zdroju to szkoła przyjazna, a zarazem nowoczesna. Szkoła, gdzie można nie tylko zdobywać wiedzę ale również realizować swoje pasje – wystarczy tylko wykazać inicjatywę – podkreślał Krzysztof Ćwiek – dyrektor ZDZ w Busku-Zdroju. Jak dodał, placówka znajdująca się przy ulicy Wojska Polskiego posiada bardzo  bogatą ofertę edukacyjną dla młodzieży: 4-letnie Technikum Zawodowe dla absolwentów gimnazjum, 5-letnie Technikum Zawodowe dla absolwentów szkół podstawowych,  3-letnia branżowa szkoła I stopnia, oraz  dla dorosłych 3-letnie liceum ogólnokształcące , 4-letnie liceum ogólnokształcące i 2-letnia szkoła policealna.

Na pytanie dlaczego warto wybrać tę szkołę? - Dyrektor odpowiedział:

- Posiadamy własny, nowoczesny budynek dydaktyczny. Po drugie organizujemy zagraniczne staże zawodowe m.in. w Hiszpanii, Włoszech lub Niemczech. Zapewniamy też dodatkowe zajęcia przygotowujące do matury. Ponadto dysponujemy specjalistycznymi pracowniami do nauki zawodu. Proponujemy także nowe kierunki: technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik elektryk, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Dzień Otwarty, który odbył się 29 marca był nie tylko okazją do poznania oferty edukacyjnej, bazy dydaktycznej, wyposażenia pracowni zajęć praktycznych, ale i okazją do dobrej zabawy.

- Po więcej informacji zapraszamy do naszej placówki oraz na stronę www.szkolybusko.zdz.kielce.pl – dodaje dyrektor ZDZ w Busku-Zdroju.