Niesłyszący

FESTYN RODZINNY W WIŚLICY

W minioną sobotę na placu rekreacyjno-sportowym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Wiślicy odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Urząd Miasta we współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu gminy oraz  Szkołą Podstawową w Wiślicy.

Imprezę poprowadził dyrektor zespołu szkolno – przedszkolnego Artur Haruza organizując różnego rodzaju konkursy, gry i zabawy w których udział brały całe rodziny. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Darmowe dmuchańce, karuzela oraz wata cukrowa cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na szkolnym stoisku dzieci mogły pokolorować włosy oraz pomalować sobie twarze.

Następnie Burmistrz Miasta i Gminy przywitał mieszkańców oraz gości. Podziękował Kołom Gospodyń Wiejskich za przygotowanie stoisk z jadłem regionalnym, gdzie każdy mógł skosztować przepysznych wypieków, grochówki, barszczyku a także zupy z dyni, leczo, kwaśnicy, gulaszu. Podziękował także sponsorom.

W ofercie urzędu znalazły się dania z grilla, bigos , fasolka po bretońsku oraz kawa i herbata, które były serwowane gratis.

Nauczyciele wraz z uczniami ze szkoły podstawowej przygotowali część artystyczną. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz pierwszej pomocy, gdzie dzieci mogły same wykonać masaż serca na fantomach.

Kolejnym przyjemnym punktem programu był występ zespołu „Przystań”  z Chrobrza.

O godzinie 19.00 rozpoczęła się zabawa taneczna pod gwiazdami z zespołem „Revel” ,przy  której mieszkańcy licznie bawili się do białego rana.