Serdecznie zapraszamy na II sesję Rady Miejskiej w Wiślicy w dniu 29.05.2024 r. (środa) o godz.09:00 w budynku Urzędu Miasta i Gminy Wiślica ul.Łokietka 2.

Niesłyszący

Halowy Turniej Piłki Nożnej Orlików "Złote trampki"

W dniu 21 stycznia 2023 r. na hali sportowej w Wiślicy odbył się pierwszy Halowy Turniej Piłki Nożnej Orlików pt. „Złote trampki”.

Organizatorami turnieju byli: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy i UKS Podgrodzie Wiślica, a patronat nad wydarzeniem objął poseł Michał Cieślak.

W rozgrywkach udział wzięło ok.130 dzieci z ośmiu drużyn z powiatów buskiego i kazimierskiego, które zagrały mecze grupowe systemem „każdy z każdym”.

W tym dniu nie było przegranych. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, dyplomy za postawę fair play oraz duży wkład w grę. Każdej drużynie wręczono pamiątkowe puchary i piłki z autografem Ministra Sportu i Turystyki Kamila Bortniczuka.

Burmistrz Wiślicy Jarosław Jaworski podkreślił, że piłka nożna jest królową sportu. Od wielu lat znajduje się na pierwszym miejscu wśród dyscyplin sportowych preferowanych przez Polaków. Dodał, że już niebawem młodzi adepci piłki nożnej będą mieć jeszcze lepsze warunki do uprawiania sportu, gdyż w bieżącym roku rozpocznie się modernizacja stadionu sportowego w Wiślicy.