Niesłyszący

Festyn Rodzinny - Pożegnanie lata w Wiślicy

W dniu 16 września na Placu Króla Kazimierza Wielkiego odbył się Festyn Rodzinny pn. „Pożegnanie lata w Wiślicy”, zorganizowany przez wiślicki samorząd. Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne w sierpniu nie odbyły się tradycyjne dożynki, dlatego festyn był okazją do podziękowania rolnikom za ciężką pracę i całoroczny trud a dla rodzin  był to czas na wspólną zabawę i integrację.

W imprezie oprócz mieszkańców, radnych i sołtysów z terenu gminy Wiślica udział wzięli także poseł Krzysztof Lipiec, honorowy obywatel naszego miasta oraz poseł Michał Cieślak.

W programie nie zabrakło występów zespołów i kapeli ludowych. Na scenie pojawili się: Zespół Wiśliczanie, Przystań oraz Gabułtowianki.

Swoje specjały zaprezentowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Na stoiskach królowały pierogi, grochówka, leczo a także mnóstwo słodkości jak ciasta, babeczki czy gofry. Dużym zainteresowaniem cieszył się pieczony dzik i jagnię.

Z wystawą swoich znalezisk z terenu woj. świętokrzyskiego przyjechali członkowie Świętokrzyskiej Grupy Eksploracyjnej. Dla najmłodszych przygotowali zabawę w poszukiwanie skarbów z wykorzystaniem prawdziwych wykrywaczy metali.

Gwiazdą wieczoru był Kordian, który podczas 2 godzinnego koncertu zabawiał zebranych swoimi największymi hitami.

Imprezę zakończyła zabawa taneczna pod chmurką z Zespołem Revel.